Markizy tarasowe

Nowoczesne markizy tarasowe — Zielski — Sochaczew

Markizy tarasowe i elewacyjne znane są od lat. Wcześniej używane były w restauracjach i barach. Chroniły gości siedzących na zewnątrz przed palącymi promieniami słońca. Były też doskonałym zabezpieczeniem przed niewielkimi opadami. Montowane je jako przesłony przeciwsłoneczna nad sklepowymi witrynami. Chroniły przed szybkim nagrzewaniem się pomieszczenia. Markizy używane są też na tarasach. To doskonałe rozwiązanie, gdy nie chcemy na stałe montować zadaszenia. Sprawdzi się także, gdy przed domem nie ma typowego tarasu. Wystarczy tu niewielka połać miejsca mieszcząca fotele i stolik kawowy. Potrzeba niewiele miejsca na elewacji, by zamontować markizę. Większe, czy mniejsze, są równie popularne w domach, jak i gastronomii. Przemawia za tym wiele zalet tego rozwiązania. Jedną z nich jest funkcja dekoracyjna. Markizy są postrzegane jako elegancki dodatek to przydomowego tarasu. Zdecydowanie poprawiają estetykę miejsca. Rozwinięty daszek chroni okno przed nadmiernym nasłonecznieniem. Może jednak przybierać różnorodne wzory i kolory. W firmie Zielski — Sochaczew znajdziecie oryginalne modele markiz tarasowych i restauracyjnych. Prócz doradztwa przy wyborze można u nas liczyć na darmową wycenę i pomiar.

Rodzaje markiz przeciwsłonecznych na taras i balkon

Na rynku dostępne są różne rodzaje markiz przeciwsłonecznych. Z uwagi na ich powierzchnię wyróżnia się tarasowe i balkonowe. Można je także kategoryzować ze względu na sposób montażu. Najważniejszym jednak kryterium pozostaje sposób ich działania. Duże bowiem znaczenie ma mechanizm i sposób jego pracy. Tu wyróżnia się 3 rodzaje markiz zewnętrznych:

  • bez kasety;
  • półkasetowe;
  • kasetowe.
Zielski - Sochaczew - markizy tarasowe na wymiar - sprzedaż i montaż
Zielski - Sochaczew - markizy tarasowe -wzory i kolory

Markizy tarasowe bez kasety

Markizy bez kasety to najprostsza metoda na osłonę przed promieniami słonecznymi. Tu materiał jest nawijany na metalową rurkę, która nie jest w żaden sposób osłonięta. Tego rodzaju markiz nie stosuje się już na tarasach. Mają przestarzałą konstrukcję i są mało dekoracyjne. To najzwyklejszy daszek materiałowy na metalowej konstrukcji. Używany jest niekiedy na balkonach, gdzie do dyspozycji jest minimum przestrzeni.

Markizy tarasowe z półkasetą

Markizy tarasowe z półkasetą są popularnym rozwiązaniem. Łączą w sobie doskonałą jakość wykonania oraz atrakcyjną cenę. W tym przypadku zwijany materiał znajduje się pod aluminiowym daszkiem. Dociskany jest składanymi ramionami markizy. Chroni to tkaninę przed promieniami UV, deszczem i śniegiem. Zabezpiecza też przed kurzem.

Markizy tarasowe z kasetą

Markizy tarasowe z kasetą są najbardziej zaawansowanymi konstrukcjami. Tu zwinięty materiał jest całkowicie niewidoczny. Nie widać także ramion konstrukcji. Markizy z kasetąnowoczesne i efektowne. W większości sterowane są elektrycznie. To rozwiązanie pozwala zachować pełną kontrolę rozwinięcie markizy. To idealne rozwiązanie na duże i małe tarasy. Nie wymaga demontowania po sezonie letnim. Solidna budowa i trwałość konstrukcji pozwalają cieszyć się komfortowym cieniem przez długie lata.

Markizy na wymiar, czyli jak właściwie dobrać rozmiar?

Jak prawidłowo dobrać rozmiar markizy na wymiar? Wbrew pozorom łatwo tu popełnić oczywisty błąd. Należy bowiem pamiętać, że markiza jest przesłoną okienną. I to właśnie ono powinno być chronione przed intensywnym światłem i ciepłem. Dodatkowa funkcjonalność tarasowych markiz pozwala ustawić pod nią stolik, czy fotel. Służy ochronie i zapewnia cień. Warto wziąć to pod uwagę podczas ustalania optymalnych rozmiarów. Rzeczą naturalną jest, że tarasy mają różną powierzchnię. To również należy wziąć pod uwagę. Można bowiem zamontować markizy nad jednym lub kilkoma oknami. Sprzyja temu dowolna ich długość. Markizy na wymiar mogą mieć kilka metrów długości. Warto tak je dobrać, by konstrukcja obejmowała całe przeszklenia. Łączenie lub zakończenie markizy w połowie okna nie wygląda efektownie. Drugim kluczowym czynnikiem jest głębokość rozłożenia markizy. W zależności od konstrukcji może być to nawet 3-4 metry. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że markiza opuszcza się lekko do dołu. Ten sposób montażu pozwala odprowadzić z niej wodę po opadach.

Zielski - Sochaczew - sprzedaż i montaż markiz tarasowych na wymiar
Zielski - Sochaczew - markizy tarasowe - sprzedaż i montaż

Najważniejsze właściwości markiz tarasowych

Wybór klasy wiatrowej markizy

Klasa wiatrowa markizy mówi nam o jej wytrzymałości na gwałtowne podmuchy wiatru. Ideałem jest w pełni odporna osłona. Parametr ten ma duże znaczenie przy markizach o znacznej powierzchni. Takie najczęściej znajdują się przed lokalami gastronomicznymi. Obowiązują klasy od 0 do 3. 0 oznacza bardzo małą odporność na wiatr. Taka markiza powinna być używana jedynie w pogodny dzień. Najwyższa klasa gwarantuje bezpieczeństwo konstrukcji przy prędkości wiatru do 50 km/h.

Wybór tkaniny i kolorystyki markiz tarasowych

Wybór tkaniny i kolorystyki markizy to tylko pozornie prosta sprawa. W ofercie firmy Zielski — Sochaczew dostępnych jest wiele konfiguracji. Do wyboru są materiały gładkie oraz wzorzyste. Łatwe do dopasowania do ogólnego wystroju na tarasie. Taka markiza będzie się idealnie komponowała z otoczeniem. Jej kolor można dobierać pod kątem elewacji, czy stolarki okiennej. Nowoczesna markiza tarasowa jest funkcjonalną dekoracją w upalne dni. Dlatego warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału poszycia. Te wysokiej klasy są odporne na promieniowanie UV. Nie tylko je zatrzymują, ale też nie blakną pod ich wpływem. Dobre materiały poszycia są odporne na warunki zewnętrzne. Niekiedy są impregnowane preparatem antypleśniowym. Są odporne na drobne uszkodzenia mechaniczne. Najważniejsze jednak, że chronią przed palącym słońcem. Tu także można dobrać transparentność tkaniny. Markizy tarasowe redukują też ciepło. Blokują jego przepustowość na poziomie 95%. Większość materiałów na pokryciach markiz jest impregnowana przed deszczem.

Sterowanie markizą tarasową

Sterowanie markizą to ostatni etap wyboru produktu. Największą popularnością cieszą się te z napędem elektrycznym. Są wygodne w użyciu. Nie wymagają siły fizycznej i są bezpieczne. To idealne rozwiązanie dla osób starszych i rodzin z dziećmi. Markizy sterowane elektrycznie można doposażyć w czujniki deszczu. Automatycznie złożą się podczas opadów. W nowoczesnych domach elektrycznie sterowane markizy są standardem. Często ich pracą zarządzają inteligentne systemy smart-home. Sterowanie ręczne sprawdza się jedynie przy markizach balkonowych. Są one z reguły mniejsze i do obsługi mechanizmu wystarczy niewielka korba.

Umów wycenę markiz do domu i stylowej restauracji!

Pełny markiz tarasowych dostępny jest codziennie w naszym biurze obsługi w Sochaczewie. Klientów spoza regionu zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem tel. +48 731 427 673. Umówimy się na darmową wycenę zlecenia z dojazdem. Obsługujemy bowiem także okolice miast: WarszawaŁódźŁowiczŻyrardów.

Polub nas na FB! Zajrzyj do naszej galerii zdjęć, m.in z realizacji montażu markiz i pergoli! Sprawdź pełną ofertę i nasze inne usługi. Znajdziesz tam nowoczesne żaluzje przeciwsłoneczne, parapety, okna i drzwi do każdego wnętrza.

Button FB - zobacz więcej realizacji - Zielski - żaluzje zewnętrzne - Sochaczew