Rolety pionowe – verticale

Żaluzje pionowe — Verticale — Zielski — Sochaczew

Żaluzje pionowe, zwane też verticalami, to bardzo praktyczne przysłony okienne. Mają duży udział w wystroju pomieszczeń. Idealnie nadają się do większych dużych przeszkleń. Potencjał żaluzji pionowych dostrzegli projektanci wnętrz. Z uwagi na wygląd i zagospodarowanie przestrzeni, bardzo lubią ten rodzaj przysłon. Nic dziwnego. Żaluzje pionowe, czy też verticale, świetnie kreują wygląd pomieszczenia. Są widoczne i dekoracyjne. W zależności od wizji stanowią kontrast lub podkreślają kolor dominujący we wnętrzu. Verticale są ponadto łatwe w obsłudze. Są także bezpieczne dla użytkowników, zwłaszcza dzieci. To nowoczesny i wyjątkowo uniwersalny system żaluzji okiennych do wnętrz. Regulują dopływ światła i chronią przed nagrzewaniem się pomieszczenia. W razie konieczności zapewniają niemal całkowite zaciemnienie. Żaluzje pionowe są bardzo popularnym rozwiązaniem w biurach, salach konferencyjnych i domach. Świetnie spisują się też w witrynach sklepowych i innych dużych oknach. Są eleganckie i funkcjonalne. Spełniają wszystkie oczekiwania pokładane w żaluzjach do wnętrz.

Verticale — oryginalny wygląd żaluzji pionowych na wymiar

Żaluzje pionowe mają nieco inną budowę niż pozostałe przysłony okienne. Ich lamele zawieszone są w specjalnej szynie z prowadnicami. Ułatwia to ich odsuwanie celem całkowitego odsłonięcia okna. Mocuje się je do sufitu w pomieszczeniu lub wnęki okiennej. Żaluzje pionowe są produkowane na wymiar. To ich ogromna zaleta. Daje to bowiem możliwość idealnego wręcz dopasowania ich do wielkości przeszkleń. Lamele w verticalach obracają się o 180 stopni. Dzięki temu możliwe jest niemal idealne zaciemnienie pomieszczenia. Z dużą precyzją można ponadto regulować dopływ światła do wnętrza. W wielu aranżacjach żaluzje pionowe ukrywają grzejniki znajdujące się pod oknami. Tworzą też naturalną przeszkodę przed chłodem podczas zimy. W zależności od modelu verticale zsuwają się na bok lub do środka. Przy dopasowywaniu żaluzji pionowych na wymiar warto pamiętać o marginesie. Ostatnie lamele powinny zachodzić na ścianę. Dzięki temu możliwe będzie całkowite zaciemnienie wnętrza. Verticale zapewniają maksimum prywatności. Są chętnie montowane w nowoczesnych wnętrzach domów i mieszkań. Prosty styl i szeroka kolorystyka sprawia, że pasują do większości pomieszczeń.

Zielski - Sochaczew - Rolety pionowe i verticale - duży wybór wzorów i kolorów
Zielski - Sochaczew - rolety pionowe i verticale na wymiar

 

Sterowanie ręczne i elektryczne żaluzjami pionowymi

Żaluzje pionowe to nie tylko komfort idealnego zaciemnienia. Ważna jest też wygoda obsługi. Dlatego verticale dostępne w firmie Zielski — Sochaczew mają dwa rodzaje sterowania. Pierwszy z nich to znany system sznurków koralikowych. Alternatywą jest sterowanie elektryczne w każdej możliwej płaszczyźnie. Oznacza to, że prócz odsuwania żaluzji pionowych możliwe jest też sterowanie położeniem lameli. To niezwykle wygodne, zwłaszcza w dużych pomieszczeniach. Tam najczęściej występują duże przeszklenia. Jednym ruchem palca można całkowicie regulować poziom natężenia światła. Fani technologii ucieszą się z istotnej informacji. Otóż sterowanie elektryczne żaluzjami pionowymi umożliwia przyłączenie ich do systemu smart-home inteligentnego domu.

Verticale i żaluzje pionowe — wzory i kolory

Żaluzje pionowe występują w rozmaitych wzorach i kolorach. Różnią się też sposobem wykończenia. Są tu ogromne możliwości w dobieraniu kolorystyki. Zarówno samych lameli do żaluzji pionowych, jak i szyny konstrukcyjnej. Wśród kolorów verticali przeważają beże, szarości i biel. Powiększają optycznie pomieszczenie. Lamele żaluzji pionowych, mimo jasnych barw, nie przepuszczają światła. Materiał, z jakiego je wykonano, nie absorbuje też ciepła. Stąd verticale stanowią dobrą ochronę przeciwsłoneczną. Mnogość kolorów pomoże łatwo dopasować je do każdego wnętrza. Zarówno w barwach przewodnich, jak i kontrastowych do otoczenia. Wygodna jest także konserwacja żaluzji pionowych. Lamele łatwo jest wyczyścić z kurzu. Można do tego użyć lekko wilgotnej ściereczki. Materiał jest wysoce odporny na promienie UV. Nie zmienia dzięki temu kolorów i nie blaknie.

Zielski - Sochaczew - nowoczesne rolety pionowe i verticale
Zielski - Sochaczew - rolety pionowe i verticale do biura i domu

Zalety Verticali — żaluzji pionowych

Zalety żaluzji pionowych przewijają się w wielu opiniach użytkowników. Wskazują oni wiele atutów tego rozwiązania. Przede wszystkim dopasowanie do każdej niemal przestrzeni. Tak biurowej, jak i domowej. Jakie jeszcze zalety verticali wymieniano? O żaluzjach pionowych na wymiar powiedziano, że:

  • są idealne do dużych przeszkleń;
  • niezwykle łatwo nimi sterować;
  • mają ręczny i elektryczny napęd;
  • ich oferta składa się z wielu kolorów i wzorów;
  • są produkowane na wymiar;
  • gwarantują prostotę i elegancję w jednym;
  • można dopasować kolor szyny prowadzącej;
  • łatwo je konserwować i czyścić;
  • nie blakną na słońcu.

Umów wycenę rolet pionowych verticali do domu i biura!

Pełny katalog rolet pionowych dostępny jest codziennie w naszym biurze obsługi w Sochaczewie. Klientów spoza regionu zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem tel. +48 731 427 673. Umówimy się na darmową wycenę zlecenia z dojazdem. Obsługujemy bowiem także okolice miast: WarszawaŁódźŁowiczŻyrardów.

Polub nas na FB! Zajrzyj do naszej galerii zdjęć, m.in z realizacji montażu żaluzji okiennych! Sprawdź pełną ofertę i nasze inne usługi. Znajdziesz tam nowoczesne żaluzje przeciwsłoneczne, parapety, okna i drzwi do każdego wnętrza.

Button FB - zobacz więcej realizacji - Zielski - żaluzje zewnętrzne - Sochaczew