Nowoczesne pergole tarasowe

Nowoczesne pergole ogrodowe i tarasowe — Zielski — Sochaczew

Pergole tarasowe i ogrodowestylowym dodatkiem nowoczesnego domu. Są wyjątkowo efektowne. Prosta w kształcie pergola przyścienna nadaje otoczeniu elegancji i szyku. Minęły już czasy nudnych zadaszeń tarasów robionych ze stali i poliwęglanu. Nowoczesne pergole tarasowe mają lekką i oryginalną konstrukcję. Sprawiają, że wydzielone w ten sposób miejsce nabiera innego charakteru. Doskonale nadaje się na odpoczynek, czy popołudniową kawę. Pergole to przede wszystkim ozdoba tarasu i ogrodu. Zadbane i obrośnięte roślinami od dawna stanowią prawdziwą atrakcję w okolicy. Pierwotnie wykorzystywano je jako podpora roślin pnących. Miały one prostą, często niedokładną konstrukcję. Dopiero z czasem zwrócono uwagę na szerszą funkcjonalność pergoli przydomowych. Choć banalne w budowie, zaczęły przybierać różne kształty. Wszystkie mają jednak wspólną cechę. To elementy podporowe z ułożoną na nich kratownicą lub charakterystycznym ożebrowaniem. Obecnie pergole to lekkie konstrukcje wytwarzane z drewna i aluminium. Najczęściej są przedłużeniem wyjścia z domu na taras. Nie jest to jednak regułą. Nowoczesne pergole tarasowe można dziś dopasować niemal do każdych wymagań. Efekt z pewnością zachwyci właścicieli, jak i gości. Wiemy, co mówimy. W firmie Zielski — Sochaczew prowadzimy bowiem sprzedaż i montaż nowoczesnych pergoli tarasowych.

Zielski - Sochaczew - nowoczesne pergole tarasowe - sprzedaż i montaż

Która pergola tarasowa lepsza — drewniana, czy aluminiowa?

Dziś wiele osób staje przed pytaniem, jaka pergola jest lepszadrewniana, czy aluminiowa? A może z bambusa, stali, czy cegły z betonem? Tu na pewno nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdemu podobać się może coś zupełnie innego. Jednak nowoczesne pergole tarasowe wykluczają pewne materiały. Są to bowiem lekkie konstrukcje. Cegły i beton nadadzą temu miejscu toporności i chłodu. Stal również jest ciężka. Dodatkowo trudna w obróbce. Naturalnym wyborem wydają się tarasowe pergole drewniane i aluminiowe. Bambus świetnie sprawdzi się na terenie ogrodu. Jako konstrukcja przyścienna będzie trudny do utrzymania i konserwacji. Podczas zakupu warto kierować się jej wyglądem, ale też i funkcjonalnością. Przyścienna pergola tarasowa będzie wtedy ulubionym miejscem odpoczynku. Warto, by była odporna na zmienne warunki atmosferyczne i chroniła przed deszczem.

Nowoczesna pergola drewniana na taras

Nowoczesne, drewniane pergole tarasowe zachwycają dziś lekkością konstrukcji i wykończeniem. Są uniwersalne dla różnych stylów aranżacji przestrzeni wokół domu. Polubią je zwolennicy klasycznych rozwiązań. Drewno od zawsze jest postrzegane jako eleganckie i łatwe w obróbce. Stąd tak wyjątkowe wzory drewnianych pergoli tarasowych. Są nowoczesnym dodatkiem do budynków utrzymanych w stylu rustykalnym i klasycznym. Prostota konstrukcji zachwyci zwolenników rozwiązań skandynawskich. Nie bez znaczenia jest tu duża kolorystyka drewna na pergole tarasowe. Różna faktura desek oraz dodatki wykończeniowe pozwalają na idealne dopasowanie do charakteru domu. Drewniana pergola tarasowa jest ponadczasowa. To wzornictwo nigdy się nie starzeje. Pozwala jednak upiększyć przydomowy taras. Należy tu nadmienić, że pergole drewniane wymagają okresowej konserwacji. Przy odpowiednim traktowaniu będą cieszyły oczy przez długie lata.

Zielski - Sochaczew - pergole drewniane i aluminiowe - sprzedaż i montaż

Nowoczesna pergola aluminiowa na taras

Aluminiowe pergole tarasowe to elegancja na najwyższym poziomie. Materiał jest łatwy w obróbce. Można dzięki temu wybrać niemal dowolny kształt elementów konstrukcji. To wyjątkowo oryginalne rozwiązanie. Nowoczesne pergole aluminiowe pasują na każdy taras. Możliwość łączenia materiału z innymi surowcami zwiększa zakres wzornictwa. Dostępna jest także gama kolorystyczna przydomowych zadaszeń. Aluminiowe pergole tarasowe są bardzo dekoracyjne. Także proste w konserwacji. Sprowadza się ona do okresowego czyszczenia konstrukcji. Nowoczesne pergole aluminiowe zachwycają wyglądem. To doskonałe rozwiązanie dla osób dbających o przestrzeń wokół domu.

Zielski - Sochaczew - nowoczesne pergole tarasowe - duży wybór - sprzedaż i montaż
Zielski - Sochaczew - eleganckie pergole tarasowe - sprzedaż i montaż

Rodzaj zadaszenia pergoli tarasowej

Pergole tarasowe różnią się z uwagi na zadaszenie. Królują tu dwa popularne sposoby. Miękki lub twardy dach. Ten pierwszy wykonany jest z materiału. Pergola tarasowa zyskuje przy tym na przytulności. To klasyczne rozwiązanie, które wciąż cieszy się dużym powodzeniem. Głównie za sprawą dużych możliwości zindywidualizowania kolorystyki. Rodzaje tkanin także można idealnie dopasować do zewnętrznego stylu budynku. Znacznie nowocześniejszym rozwiązaniem są pergole lamelowe. Ich zadaszenie składa się z ruchomych listew aluminiowych, które regulują dopływ światła i powietrza. Można uchylać je pod dowolnym kątem. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota lub smartfona. To niezwykle oryginalne rozwiązanie. Wpisuje się w nowoczesne trendy w architekturze. Lekkie, aluminiowe pergole tarasowe zdobywają sobie coraz więcej wielbicieli. To świetny sposób na nowoczesne wykończenie przydomowego otoczenia.

Umów wycenę drewnianej lub aluminiowej pergoli tarasowej!

Pełny katalog pergoli tarasowych z drewna i aluminium dostępny jest codziennie w naszym biurze obsługi w Sochaczewie. Klientów spoza regionu zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem tel. +48 731 427 673. Umówimy się na darmową wycenę zlecenia z dojazdem. Obsługujemy bowiem także okolice miast: WarszawaŁódźŁowiczŻyrardów.

Polub nas na FB! Zajrzyj do naszej galerii zdjęć, m.in z realizacji montażu żaluzji okiennych! Sprawdź pełną ofertę i nasze inne usługi. Znajdziesz tam nowoczesne żaluzje przeciwsłoneczne, parapety, okna i drzwi do każdego wnętrza.

Button FB - zobacz więcej realizacji - Zielski - żaluzje zewnętrzne - Sochaczew